Przemyśl wspiera przedsiębiorców. To za mało, twierdzi Kongregacja Kupiecka
Fot. Archiwum

Przemyska Kongregacja Kupiecka oceniła negatywnie zaproponowany przez samorząd Przemyśla pakiet ochronny dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii. Na mocy przyjętej uchwały przedsiębiorcy, którzy po 13 marca zawiesili działalność mają możliwość umorzenia czynszu za wynajmowane lokale na okres do 3 miesięcy.

W opinii Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej okres ten powinien zostać znacząco wydłużony i objąć też osoby handlujące na bazarach. Ponadto powinni zostać zwolnieni z opłat targowych i podatków. Działacze Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej wskazali kilka polskich miast w których zastosowano ulgi w podatkach.

W opinii prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna - przemyski pakiet ochronny jest korzystniejszy dla przedsiębiorców od pakietu w innych miastach np. od rzeszowskiego. Zwolnienia z podatku nie da się zastosować automatycznie w stosunku do wszystkich przedsiębiorców, bo nie pozwala na to prawo. W indywidualnych przypadkach istnieje jednak taka możliwość i ma też zastosowanie w Przemyślu.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj