Trzynaste emerytury z KRUS wypłacane będą w terminie i nie ma obaw ze osoby uprawnione ich nie dostana informuje Sylwia Szczygieł zastępca dyrektora KRUS Oddziału Regionalnego w Rzeszowie. Dodatkowe pieniądze osoby ubezpieczone w KRUS otrzymają wraz z kwietniowymi świadczeniami.

Dodatkowe świadczenie przysługuje osobom, które na 31 marca miały prawo do świadczeń ubezpieczenia emerytalno-rentowego, są uprawnione do emerytury rolniczej oraz mają uprawnienia do rodzinnego świadczenia uzupełniającego.

Dodatkowe świadczenie wyniesie 1200 zł, będzie z tego potrącona składka na powszechne ubezpieczenie zdrowotne i podatek dochodowy .
Dyrektor Sylwia Szczygieł przypomniała, że osoby ubezpieczone w KRUS a dotknięte COVID 19 na mocy specjalnego rozporządzenia otrzymują wyższy zasiłek chorobowy, który wynosi 15 zł na 1 dzień za 14 dni niezdolności do pracy. Potem zasiłek chorobowy za każdy kolejny dzień wynosi 10 zł w przypadku gdy okres nieprzerwanej niezdolności do pracy wynosi co najmniej 30 dni.


KRUS w czasie pandemii ogranicza bezpośrednie kontakty z klientami, istnieje jednak możliwość pozostawienia dokumentów w przygotowanej wrzutni i porozmawiania z urzędnikiem przez udostępniony telefon.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj