Miliony od marszałka na najpilniejsze potrzeby szpitali
Fot. Archiwum

Samorząd województwa podkarpackiego wyasygnował 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na najpilniejsze zakupy dla szpitali. W pierwszej kolejności kupione będą m.in. maseczki, gogle, kombinezony oraz płyny do dezynfekcji.

Jak poinformował marszałek województwa Władysław Ortyl, w sumie na pomoc dla placówek medycznych zarezerwowane jest 50 mln zł. Z tej puli za 20 mln zł kupione będą środki ochrony dla personelu medycznego. Zamawiany jest także sprzęt niezbędny w udzielaniu pomocy osobom zarażonym - przede wszystkim respiratory. W najbliższych dniach 20 sztuk trafi do szpitala zakaźnego w Łańcucie, w którym leczone są osoby zakażone koronawirusem z całego regionu.

W trakcie jest także zakup urządzenia do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa dla podkarpackiego sanepidu. Sprzęt ma pomóc zwiększyć ilość wykonywanych badań. Sanepid otrzyma także siedem samochodów potrzebnych do przewozu próbek.

Każda z pięciu stacji pogotowia w województwie dostanie również po trzy ambulanse, czyli kupionych będzie w sumie 15 aut, które będą służyć do przewozu pacjentów i pobierania wymazów.

Samorząd województwa postanowił niedawno, że na zwalczanie skutków pandemii przeznaczy 330 mln zł.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj