Dziewięć kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w woj. podkarpackim. Do tej pory w regionie u 71 osób zdiagnozowano COVID-19 – poinformowała w sobotę wieczorem rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Wśród zakażonych – jak wyjaśniła rzeczniczka – są trzy starsze kobiety z powiatów tarnobrzeskiego i stalowowolskiego, kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego, młoda kobieta z powiatu sanockiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu tarnobrzeskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu jarosławskiego oraz młody mężczyzna z powiatu strzyżowskiego. Spośród nich sześć osób przebywa w szpitalu, a trzy przebywa w ścisłej kwarantannie.

Na Podkarpaciu pod nadzorem aktualnie pozostaje 7 tys. 237 osób, a 10 tys. 993 poddano kwarantannie. Hospitalizowanych jest 95 osób.

Waksmundzka-Szarek przypomniała, że od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykonano ponad 1 tys. 900 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 71 przypadków zakażenia koronawirusem – u 39 mężczyzn, 31 kobiet i u jednego dziecka. Dwie osoby zostały wyleczone. Zanotowano jeden zgon, 15 marca zmarł 67-letni mężczyzna.

W regionie najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano w powiatach leżajskim, tarnobrzeskim i rzeszowskim.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj