Radni Rzeszowa (internetowo) za poszarzeniem miasta
Fot. Archiwum

Rzeszowscy radni za powiększeniem miasta o Pogwizdów Nowy, Racławówkę Doły i Malawę. Uchwała w tej sprawie zapadła podczas pierwszej w historii samorządu sesji przeprowadzonej przez Internet. Na takie rozwiązanie zdecydowano się z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Ponadto do końca marca Rzeszów musi złożyć wniosek o poszerzenie granic miasta od stycznia przyszłego roku. Żeby dokumenty mogły trafić na biurko wojewody, konieczna jest zgoda radnych.

 Podczas obrad na sali sesyjnej w rzeszowskim ratuszu były tylko trzy osoby: przewodniczący rady, Andrzej Dec, prezydent Tadeusz Ferenc i sekretarz miasta – Marcin Stopa. Wiceprezydenci oraz skarbnik brali udział w obradach ze swoich gabinetów. Radni obrady obserwowali przez Internet, głosując zdalnie przy pomocy służbowych tabletów.

Uchwałę w sprawie zmiany granic Rzeszowa poparło 22 radnych , a 2 osoby wstrzymały sie od głosu.  Wniosek przez wojewodę trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczna decyzja należy do rządu. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj