Pierwsze wydrukowane przyłbice trafiły do szpitali
fot. B. Kozłowska

Coraz więcej osób i firm z Podkarpacia włącza się w akcję drukowania przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. Pierwsze egzemplarze trafiły już do szpitali.  

Zdaniem Artura Tutki nauczyciela z Jarosławia koordynatorem grupy "Drukarze 3D służbie zdrowia" maseczki chronią jedynie nos i usta, a cała przyłbica osłania również oczy, co może zapobiec zakażeniu koronawirusem. Dlatego wspiera tych, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie.

Drukiem zajmuje się m.in. Podkarpackie Centrum Innowacji w Rzeszowie we współpracy z innymi firmami. Wspólnie mają do dyspozycji 32 drukarki. PCI dziennie drukuje 30 do 40 osłon, ale wciąż mało wobec potrzeb mówi odpowiedzialny za druk Karol Dziadosz. Zwłaszcza, że brakuje materiałów wykorzystywanych do druku 3D oraz folii ochronnych, z których tworzona jest osłona twarzy. Potrzebne są też gumki, by założyć osłonę na twarz użytkownika.

Jeżeli ktoś ma dostęp do takich materiałów proszony jest o kontakt z Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie lub Arturem Tutką poprzez facebooka - https://www.facebook.com/PodkarpackieCentrumInnowacji/

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj