Kolejne zmiany w rzeszowskich autobusach miejskich
Fot. Archiwum

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów od dziś weszły w życie nowe zasady korzystania ze środków komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Przy wejściu do autobusów zostaną zamontowane naklejki z informacją ilu pasażerów może skorzystać z danego kursu. W zależności od typu pojazdu będzie to od 14 do maksymalnie 21 osób. Wewnątrz z kolei co drugi fotel zostanie oklejony taśmą, która ma uniemożliwić pasażerom podróżowanie jeden za drugim.

- Oczywiście trudno nam będzie wyegzekwować czy nasi klienci stosują się do nowych zakazów, ale liczymy na ich rozsądek i ostrożność - powiedział nam Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

Ponieważ część kursów rzeszowskich autobusów miejskich została zawieszona na czas stanu epidemicznego, na niektórych popularnych liniach tak zwane pojazdy krótkie zostaną zastąpione przegubowcami, żeby mimo ograniczeń z przejazdu mogło skorzystać jak najwięcej mieszkańców Rzeszowa.

Przypomnijmy, że od czasu ogłoszenia stanu epidemicznego drzwi do autobusów otwierane są bezpośrednio przez kierującego. Wprowadzono także zakaz sprzedaży biletów bezpośrednio u kierowcy. Wszystkie autobusy są poddawane częstej dezynfekcji.

Z kolei osoby, które poprzez panujący stan, nie są w stanie korzystać z biletów okresowych, mogą ubiegać się o zwrot kosztów ich zakupu.

Wszystkie te informacje oraz szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie jazdy znajdą Państwo na stronach: ztm.rzeszow.pl oraz mpk.rzeszow.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj