Pięciu Ojców Dominikanów w Rzeszowie zakażonych
fot. jj

Pięciu braci z zakonu Ojców Dominikanów w Rzeszowie jest chorych na COVID 19. Wykazały to testy przeprowadzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze - napisali Zakonnicy w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Dominikanie zaapelowali do parafian - o zachowanie kwarantanny domowej jeżeli ktokolwiek miał z nimi kontakt po dziewiątym marca. Proszą o obserwowanie swojego stanu zdrowia, a jeśli wierni zauważą jakiekolwiek objawy i symptomy muszą o tym powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.

Od niedzieli rzeszowscy Dominiikanie byli objęci kwarantanną, po tym jak jeden z nich miał kontakt z osobą, u której pozytywnie stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Treść komunikatu:  

Jak informowaliśmy w poprzednim komunikacie, zostaliśmy objęci kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, gdyż jeden z nas miał kontakt z osobą u której pozytywnie stwierdzono zakażenie korononwirusem. Po przeprowadzonych u nas testach okazało się, że pięciu z nas ma wynik pozytywny. Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze.

Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) – prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.

Jeśli macie takie objawy, jak:
· katar,
· stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C),
· objawy przeziębieniowe,
· zadzwońcie koniecznie do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub skorzystajcie z teleporady u swojego lekarza POZ.

Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być również:
· gorączka,
· kaszel,
· duszności i kłopoty z oddychaniem,
· bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Jeśli macie pytania, wątpliwości, prosimy zadzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590. PSSE Rzeszów, tel. alarmowy 668 958 999.

Zostańcie w domach. Prosimy Was o modlitwę i zapewniamy Was o niej.

Bracia Dominikanie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Spokojny 25 Mar, 2020

    Trzymajcie się braciszkowie, dużo zdrowia i pogody ducha Wam życzymy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj