Kolejny specjalny pociąg powiezie Ukraińców
fot. archiwum

Kolejny specjalny pociąg przetransportuje w poniedziałek z Przemyśla na Ukrainę oczekujących na powrót do kraju Ukraińców - ogłosił w niedzielę minister infrastruktury Władysław Kryklij. Do tej pory odbyło się już siedem takich specjalnych kursów.

Jak zaznaczył minister w serwisie Telegram, pociąg Intercity z Przemyśla do Kijowa będzie miał przystanek we Lwowie. Koleje państwowe zapewniają, że obsługa pociągów posiada odpowiednie środki ochronne. Do Przemyśla skład pojedzie bez pasażerów.

Pierwszych pięć specjalnych pociągów z Ukraińcami, którzy w związku z ograniczeniami w ramach przeciwdziałania SARS-CoV-2 nie mogą samodzielnie przekroczyć granicy, wyjechało z Przemyśla w piątek. Pociągami przyjechało 3089 osób. Kolejne dwa składy wyjechały w sobotę.

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca powiedział agencji Ukrinform w minionym tygodniu, że ok. 3,5 tys. ukraińskich obywateli zgłosiło się po pomoc w organizacji powrotu do ojczyzny w związku z brakiem możliwości zorganizowania go na własną rękę.

MSZ w Kijowie poinformował w sobotę, że "łącznie dzięki pomocy ukraińskich dyplomatów z Polski wróciło 22612 ukraińskich obywateli".

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj