Środki medyczne i sprzęt należący do Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej dotarły do szpitala w Łańcucie. W ten sposób ratownicy uczestniczący na co dzień w akcjach ratunkowych na całym świecie wspierają walkę z pandemią.
"Wysłaliśmy z magazynu co mogliśmy pozostając w gotowości na wezwanie Światowej Organizacji Zdrowia" - powiedział Michał Madeyski, koordynator Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. Dodał, że do Łańcuta trafiły środki dezynfekcyjne, zestawy ubrań jednorazowych oraz rękawiczki.
Ratownicy PCPM przekazują też szpitalom namioty medyczne, w których prowadzane są wstępne badania pacjentów i personelu zmniejszając tym samym ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w szpitalach. Jeden z namiotów stanął przy Warszawskim Szpitalu Dziecięcym - poinformował Tomasz Lipert, koordynator logistyki Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. Namiot ma powierzchnię 26 metrów kwadratowych i został stworzony do działań medycznych w najtrudniejszych warunkach, niezależnie od klimatu. Wyposażony jest w przegrody zapewniające zachowanie intymności pacjenta podczas badania, siatki sufitowe do podwieszania aparatury medycznej oraz rękawy nadmuchowe, które pozwalają zachować odpowiednią temperaturę wewnątrz namiotu.
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej jest fundacją niosącą pomoc humanitarną, rozwojową i ratunkową osobom potrzebującym na całym świecie. Od 2006 roku uczestniczyła w akcjach m.in. w Libanie, Nepalu, Sudanie Południowym, Bośni i Hercegowinie oraz na Ukrainie.

IAR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 05 Kwi, 2020
  Maseczki szyją także w pow. stalowowolskim
  Maseczki szyją także w pow. stalowowolskim
  Ponad 50 mieszkanek gminy Radomyśl nad Sanem  szyje maseczki ochronne dla pracowników służby zdrowia. Akcja trwa już 2 tygodnie. W...
 • 04 Kwi, 2020
  Zorganizowali imprezę w lesie. To zabronione
  Zorganizowali imprezę w lesie. To zabronione
  W regionie kolejne kary za łamanie przepisów obowiązujących podczas epidemii.  Troje mieszkańców Nowej Dęby na na terenach nieużytków leśnych przy...
 • 04 Kwi, 2020
  Koronawirus - kolejne wykryte zakażenia
  Koronawirus - kolejne wykryte zakażenia
  7 kolejnych przypadków zakażanie koronawirusem potwierdzono na Podkarpaciu - poinformował Sanepid. Czworo  z zakażonych to mieszkańcy powiatu stalowowolskiego, po jednej...

1 komentarz

 • Observator 21 Mar, 2020

  Nieoceniona organizacja pomocowa i super jej ludzie. Wyrazy wielkiego uznania i podziękowania. Wszystko się liczy i docenia w tak trudnej sytuacji sprzętowej i materiałowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj