Według najnowszych danych do 14 wzrosła liczba osób na Podkarpaciu zakażonych koronawirusem SARS-COV-2. Dwa ostatnie przypadki zostały potwierdzone dziś badaniami laboratoryjnymi. Chorzy to młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu mieleckiego. Ich stan jest dobry, nie są hospitalizowani podlegają ścisłej kwarantannie domowej.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4291 osób, a 2985 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 674 testy. Odnotowano 1 zgon.

Choć rośnie liczba zakażeń ludzie bagatelizują zalecenia i przerywają kwarantannę. Podkarpaccy policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby, które mają obowiązek pozostać w warunkach izolacji, przestrzegają ustalone zasady. Wczoraj 20 osób przerwało kwarantannę - powiedziała nam Marta Tabasz - Rygiel z komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomina, że kwarantanna dotyczy osób zdrowych, które miały kontakt z osobą, u której zdiagnozowano chorobę. Czyli nie mają żadnych objawów, a i tak powinny być w izolacji. Nie mogą wychodzić do sklepu po bułki ani na spacer z psem. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi nawet 5 tys. zł grzywny czy rok więzienia.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 09 Kwi, 2020
  PGNiG dla szpitala w Łańcucie
  PGNiG dla szpitala w Łańcucie
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa wspiera Centrum Medyczne w Łańcucie w walce z koronawirusem. PGNiG przekazało tej placówce 1,6 miliona zł...
 • 09 Kwi, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +7
  Koronawirus na Podkarpaciu +7
   7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na Podkarpaciu.  Chodzi o 2 kobiety i mężczyznę z powiatu leżajskiego, dwóch mężczyzn z...
 • 09 Kwi, 2020
  Pierwsze zwolnienia grupowe w Rzeszowie
  Pierwsze zwolnienia grupowe w Rzeszowie
  Podkarpackie firmy zwalniają pracowników.  Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie przyjął dwa pierwsze zgłoszenia o planowanych zwolnieniach grupowych.  Jedna z branży hotelarskiej...

2 komentarzy

 • Zibi 19 Mar, 2020

  Za przerwanie kwarantanny powinny być bezwzględne kary pieniężne nie 5 tyś. A 50 tyś oraz zarzuty prokuratorskie za narażenie zdrowia i życia innych ludzi. Bezmyślne ciolki nie zdają sobie sprawy z konsekwencji.

 • Spokojny 18 Mar, 2020

  Nie lekceważmy kwarantanny, jest ona jedynym skutecznym środkiem zapobiegawczym. Nie ma szczepionki, nie ma lekarstwa. Musimy przeczekać najgorszy czas w domach. Zduśmy zarazę zanim ona zdusi nas. Konsekwencje bagatelizowania będą tragiczne dla ludzi i gospodarki. Zadłużymy się w światowych bankach na kolejne pokolenia, a im o to właśnie chodzi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj