Jest 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród  pacjentów jest młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w mieleckim szpitalu.

Pozostałe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch osób  z województwa śląskiego i jednej z województwa świętokrzyskiego. 

Do tej pory na terenie województwa podkarpackiego potwierdzono 12 przypadków koronawirusa. Kilka dni temu w łańcuckim szpitalu zmarł 67-letni mężczyzna. Leczony był początkowo na oddziale chorób wewnętrznych w Leżajsku. Następnie, z powodu niewydolności oddechowej, z koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego, trafił na oddział  intensywnej terapii łańcuckiego szpitala. 

Rzeczniczka wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała, że obecnie  pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 3745 osób, a 2013 poddanych  jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest  49 osób. 

Do tej pory w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów na obecność koronawirusa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj