W Jedliczu wytwarzają płyn do dezynfekcji
Fot. R.Machnik

Płyn do dezynfekcji, który ma pomóc w zwalczaniu koronawirusa zastąpił produkowany wcześniej w zakładzie Orlen Oil w Jedliczu płyn do spryskiwaczy samochodowych. Przygotowanie linii produkcyjnych trwało 10 dni. Produkt już jest rozchwytywany mówił Daniel Obajtek,prezes PKN Orlen. 

Głównym składnikiem płynu jest alkohol etylowy. 

Pierwsza linia produkcyjna przeznaczona jest na pojemniki pięciolitrowe, druga na butelki litrowe i półlitrowe. Dzięki obniżeniu kosztów składników cena płynu w sprzedaży będzie obniżona obiecał prezes zarządu PKN Orlen

5 litrów ma kosztować ok 60 zł a litr 15. 

Dzisiaj zakład produkcyjny, z zachowaniem obowiązkowych środków ostrożności odwiedził prezydent Andrzej Duda, który podziękował załodze za błyskawiczne przestawienie zakładu na najpotrzebniejszy dziś środek antywirusowy. 

Andrzej Duda powiedział, że płyn jest teraz bardzo potrzebny wszystkim Polakom, a szczególnie służbie zdrowia. Podziękował prezesowi PKN Orlen, Danielowi Obajtkowi, za wkład firmy w walkę z koronawirusem. "Ogromnie dziękuję za ten wysiłek, za wkład w walkę z wirusem, zza walkę Orlenu z zagrożeniem. To wielka odpowiedzialność polskiego biznesu" - mówił prezydent.

Inf. wł. + IAR

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 17 Mar, 2020

    Oby ten płyn do dezynfekcji z Jedlicza znalazł się w jednostkach medycznych, aptekach i stacjach paliw Orlen. Ludzie na niego czekają. Oczekują też rozsądnych cen zakupu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj