E.Łukacijewska i W.Ortyl o walce ze skutkami pandemii
fot. mm

Nie ma podziałów partyjnych jeśli chodzi o walkę z koronawirusem - stwierdziła europosłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska. Naszą wspólną sprawą jest zminimalizowanie skutków pandemii - dodała podkarpacka parlamentarzystka. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które tracą z tego powodu, będą potrzebowały wsparcia rządu. Europosłanka liczy, że przygotowany przez Koalicję Obywatelską "pakiet bezpieczeństwa" powinien być poparty. 

Marszałek Województwa Władysław Oryl dodał,  że sytuacja związana z koronawirusem doprowadzi do spowolnienia gospodarczego i pomoc państwa będzie niezbędna. Rząd przygotowuje pakiet dla przedsiębiorców, który ma zapobiec upadaniu firm i likwidacji miejsc pracy. Marszałek uspokajał tych wszystkich, którzy realizują projekty ze środków unijnych. Będą przesuwane terminy, bo pozwalają na to zapisy w regulacjach unijnych.   

Elżbieta Łukacijewska zaapelowała o lepsze zaopatrzenie służb medycznych i granicznych w środki ochrony indywidualnej oraz o zwiększenie przez Sanepid liczby badań, bo  jak stwierdziła, "nie ma badań nie ma choroby".

Marszałek Województwa Władysław Oryl uważa, że społeczeństwo wykazuje się odpowiedzialnością i pozostaje w większości w domu. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj