Szpital w Stalowej Woli szykuje się na ewentualne zakażenia
Fot. Archiwum

Samorządy przygotowują się na wypadek znacznego zwiększenia liczby osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak poinformował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny w szpitalu w Stalowej Woli możliwe jest przekształcenie oddziałów dermatologicznego i okulistycznego na oddział zakaźny. W ostateczności jako izolatka może też służyć bursa międzyszkolna i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

Starosta stalowowolski poinformował, że szpital powiatowy jest dobrze zabezpieczony w niezbędne środki ochronne związane z zagrożeniem koronawirusem. Janusz Zarzeczny przyznał, że do niedawna były problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby kombinezonów i maseczek ochronnych. Ostatnio jednak lecznica otrzymała 100 kombinezonów. Poprawiło się też zaopatrzenie w płyny do dezynfekcji. Placówka dysponuje 15 respiratorami, co według starosty jest na razie wystarczającą liczbą.

Szpital w Stalowej Woli, podobnie jak inne szpitale w regionie wstrzymał planowe przyjęcia i wizyty w poradniach. Bez zmian funkcjonuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj