Dwa nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]
fot. archiwum

Dwie osoby chore na koronawirusa na Podkarpaciu są w dobrym stanie, stan trzeciej jest poważniejszy. Chorzy to dwaj mężczyźni i kobieta.

O stanie ich zdrowia poinformował na konferencji prasowej w Rzeszowie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Adam Sidor. Jak powiedział, choroba ma cięższy przebieg u pacjenta przebywającego w szpitalu w Leżajsku.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaapelowała na tej samej konferencji o rozsądek w podawaniu informacji o chorych i o osobach, które mogły zarazić się koronawirusem. "Te osoby wychodzą z określonych środowisk, są łatwo identyfikowalne. Sprawa wywołuje poważne reakcje ze strony bezpośrednich sąsiadów i rodzi panikę" - powiedziała wojewoda.

Według najnowszych danych, na Podkarpaciu hospitalizowano w związku z koronawirusem 12 osób. 146 osób poddano kwarantannie, a 607 jest objętych nadzorem sanitarnym.

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Artykuły powiązane

 • 04 Kwi, 2020
  Nowe przypadki koronawirusa w regionie
  Nowe przypadki koronawirusa w regionie
  Kobieta w sile wieku, młody mężczyzna i  dziecko z powiatu leskiego, oraz młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego zachorowali na COVID 19. Cztery nowe przypadki...
 • 04 Kwi, 2020
  W Tarnobrzegu zamknięty Urząd Miasta
  W Tarnobrzegu zamknięty Urząd Miasta
  Od poniedziałku Urzędu Miasta Tarnobrzega będzie całkowicie zamknięty dla petentów.  Prezydent Dariusz Bożek wydał wczoraj zarządzenie w związku z obowiązującym...
 • 04 Kwi, 2020
  Rzeszów buduje przedszkola, szkołę i żłobek
  Rzeszów buduje przedszkola, szkołę i żłobek
  Jeszcze w tym miesiącu   Rzeszów podpisze umowy na budowę szkoły i przedszkola na  osiedlu Drabinianka, oraz przedszkola i żłobka na...

1 komentarz

 • test 13 Mar, 2020

  "Sprawa wywołuje poważne reakcje ze strony bezpośrednich sąsiadów i rodzi panikę" - powiedziała wojewoda. - Pan Wojewoda jaja chyba sobie robi, lepiej aby sąsiedzi zarażali kolejne osoby? Co za tupet i skrajna nieodpowiedzialność!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj