Burmistrz Ireneusz Stefański zapewnia,że Leżajsk pozostaje miastem otwartym, nie ma paniki i ewakuacji szkół. Jedna z gazet poinformowała,że w mieście wybuchła panika, po tym jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u mieszkanki Leżajska. 

Informacja o koronawirusie  zbiegła się  z decyzją rządu o  zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju. Przed południem dyrektorzy dwóch szkół ponadgimnazjalnych w Leżajsku ogłosili natychmiastowe zawieszenie  zajęć lekcyjnych w tych placówkach. Na ulicach miasta pojawiło się niemal w tym samym czasie około 3 tysięcy uczniów. Stąd mogły się wziąć plotki o ewakuacji szkół wyjaśnia Ireneusz Stefański. Burmistrz przyznaje,że część rodziców odebrało swoje dzieci z miejskich szkół i przedszkoli. Jednocześnie zapewnia on , że miasto funkcjonuje normalnie.

Burmistrz Leżajska zalecił mieszkańcom  zachowanie szczególnych środków ostrożności, nieprzebywanie w skupiskach ludzi oraz dbałość o higienę rąk. Odwołano zaplanowane na przyszły tydzień pielgrzymki Chasydów związane  z rocznicą śmierci cadyka Elimelecha.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj