Wojewoda Ewa Leniart: Jest pierwszy przypadek koronawirusa na Podkarpaciu
fot. mm

57-letnia mieszkanka Leżajska jest pierwszą na Podkarpaciu chorą dotkniętą koronawirusem - informację potwierdziła na naszej antenie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Resort zdrowia podał, że w sumie liczba zakażonych tym patogenem wzrosła w Polsce do dwudziestu pięciu.

Wojewoda powiedziała, że pacjentka leży na oddziale zakaźnym łańcuckiego centrum medycznego i objęta jest opieką profesjonalistów. Ewa Leniart dodała, że wdrożone zostały procedury polegające m.in. na ustaleniu domowników i ewentualnego miejsca pracy kobiety.

Wojewoda poinformowała, że łącznie na Podkarpaciu na oddziałach zakaźnych przebywa 11 pacjentów, nadzorem sanepidu objętych jest 422 osoby, przeprowadzono 97 testów pod kątem wykrycia koronawirusa, a decyzja o kwarantannie domowej zapadła wobec 93 osób.

Wczoraj premier zdecydował o zakazie organizowania imprez masowych. Dziś szef rządu spotka się z prezydentami największych miast i marszałkami województw.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Maj, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu bez zmian
  Koronawirus na Podkarpaciu bez zmian
  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o  221 nowych przypadkach koronawirusa, ostatniej doby nie odnotowano żadnego zgonu wśród osób zarażonych. Żadnego nowego przypadku...
 • 30 Maj, 2020
  Akademia "Artysta" wznawia próby
  Akademia "Artysta" wznawia próby
  Rzeszowska Akademia Aktorska "Artysta" zamierza zaprezentować jeszcze w tym sezonie swoje najnowsze przedstawienia . Po przerwie spowodowanej epidemią i zajęciach...
 • 29 Maj, 2020
  Zniesiono kwarantannę w 4 szpitalnych oddziałach w Krośnie
  Zniesiono kwarantannę w 4 szpitalnych oddziałach w Krośnie
  Zniesiona została kwarantanna na czterech oddziałach szpitala wojewódzkiego w Krośnie. Podjęte działania prewencyjne na kardiologii,dermatologii,oddziale paliatywnym i w zakładzie opiekuńczo-leczniczym...

4 komentarzy

 • Observator 11 Mar, 2020

  Decyzją Rządu RP do 25.03 czyli na 2 tygodnie zamykane są przedszkola, szkoły i uczelnie, jak również placówki kulturalne: teatry, opery, muzea i kina. Natomiast tam gdzie wykryto obecność zarażonych lub potencjalnie zarażonych to wiadomo musi być wykonane odkażanie pomieszczeń, wyposażenia i in.

 • Drake 11 Mar, 2020

  Podobno ewakuują szkoły w Leżajsku.

 • VNNV 11 Mar, 2020

  I to dopiero początek. W Urzędach Pracy rejestruje się teraz mnóstwo ludzi, którzy wrócili z zagranicy, wiele osób nieprzebadanych. Przyjeżdżają i rozsiewają wirusa. Za 10 dni w województwie będzie pandemia.

 • Adrian 11 Mar, 2020

  a już się bałem że Podkarpacie jako jedyne na mapie globalnej paniki nie będzie mogło się pochwalić swoim koronawirusem

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj