Ruszyły prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim
fot. W.Piasek

Na etapie wykonywania fundamentów pod obiekty gastronomiczne oraz dla służb ratowniczych i policji są prace, które rozpoczęły się nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Inwestycja za 8,5 mln zł. służy rozbudowie infrastruktury do wypoczynku i rekreacji. Jedną z atrakcji będzie Park Linowy z siedemnastoma przeszkodami zlokalizowany przy ulicy Plażowej. Projekt zakłada również budowę boiska do piłki siatkowej, murowanych altan grillowych, placów zabaw oraz przebieralni. W otoczeniu małej architektury powstaną też stojaki rowerowe i nowe schody przy zejściu na plażę. Ważną częścią całej inwestycji będzie budowa parkingu na 150 miejsc postojowych i z zapleczem sanitarnym.

Zakończenie tych prac zaplanowano na sierpień 2021 roku. Z kolei wiosną tego roku nad Jeziorem Tarnobrzeskim ma rozpocząć się następna inwestycja. Będzie to budowa dróg przy ulicach Plażowej i Żeglarskiej z pasem zieleni, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Wartość tego zadania wyniesie około 15 mln.zł.

Ze względu na prowadzone inwestycje wypoczynek nad jeziorem w tegorocznym sezonie letnim stoi pod znakiem zapytania. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj