40 studentów i pracowników naukowych Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Krośnie otrzymało dziś stypendia na prowadzone przez siebie prace badawcze.

Fundusz stypendialny im.Stanisława Pigonia to w tym roku 84 tys. zł rozdzielony na osoby realizujące swoje pasje na wybranych kierunków studiów.

Pieniądze z funduszu pozwalają wykładowcom na kontynuowanie prac doktorskich czy habilitacje, a studentom na uczestnictwo w konkursach czy zawodach lub opracowywanie nowych rozwiązań przydatnych na uczelni lub poza nią.

Są to między innymi badania nad nową konstrukcją uczelnianego bolidu, z którym studenci pokonują na 1 km paliwa coraz większe odległości. Są to badania nad jakością produkowanej żywności czy symulacją medyczną, która wspomaga studentów pielęgniarstwa w eliminowaniu błędów przy łóżku chorego.

Patron funduszu prof.Stanisław Pigoń pochodził z Komborni koła Krosna. Spełnił swoje marzenia studiując historię literatury polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, był też rektorem Uniwersytetu Wileńskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj