Adam Sidor o profilaktyce związanej z koronawirusem
fot. mm

Od połowy stycznia do dziś blisko 70 osób na Podkarpaciu hospitalizowano w związku z koronawirusem. Po przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono u żadnej zakażenia. Blisko 300 osób w regionie ma 14 dniową kwarantannę domową - poinformował  Adam Sidor Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wśród nich są nie tylko mieszkańcy regionu, ale także obcokrajowcy, którzy przebywają w naszym województwie. 

Nasz gość dodaje, że jeśli ktoś wrócił z kraju gdzie odnotowano zakażenia koronawirusem powinien  skontaktować się telefonicznie  z najbliższą jednostką sanepidu. Wówczas inspektor wydaje decyzję o kwarantannie, która jest równoważna ze zwolnieniem lekarskim.

Podczas kwarantanny nie należy kontaktować się ze środowiskiem zewnętrznym. O zrobienie np. zakupów trzeba poprosić kogoś z zewnątrz telefonicznie. W tym czasie trzeba obserwować swój stan zdrowia. Jeżeli wystąpią objawy takie jak kaszel, duszność, gorączka powyżej 38 stopni powinny udać się do oddziału zakaźnego - radzi Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj