Rzeszowscy radni są niezdecydowani czy im nie zależy?
fot. archiwum

Nie wiadomo czy uchwały zobowiązujące władze miasta do pilnego opracowania planów zagospodarowania przestrzennego terenów nad Wisłokiem pomiędzy mostem Karpackim i Zamkowym zostały przyjęte czy nie. W trakcie głosowań, podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości, doszło do zaskakującej sytuacji. 13 radnych głosowało za, a 14 nie wzięło udziału mimo, że byli na sali.

Do przyjęcia uchwał trzeba było 14 głosów.

Radni Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że to kuriozalna sytuacja bo chodziło o ochronę terenów przy Wisłoku przed chaotyczną zabudową. A teraz ważność głosowań rozstrzygnie najprawdopodobniej wojewoda podkarpacki.

Druga sesja nadzwyczajna dotyczyła przekazania darowizny na rzecz Skarbu Państwa terenów położonych między ulicami Graniczną i Zieloną. Ma tam powstać Sąd Okręgowy. Pierwotnie Sąd miał powstać przy ulicy Dołowej, ale okazało się po ekspertyzach geologicznych tamtejsze działki nie nadają się pod zabudowę.

W czasie dyskusji obecny na obradach wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł tłumaczył radnym, że ekspertyzy geologiczne są jednoznaczne i apelował o szybką decyzję w tej sprawie.

W głosowaniu 24 radnych było za, dwóch przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj