Termin zgłoszeń do II  biegu na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci został wydłużony. Do tej pory zgłosiło się 150 osób, ale organizatorzy czyli  studenci  WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej czekają na formularze jeszcze tydzień (do  15 marca)  

II bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca.  Rozpocznie go rozgrzewka. Na trasę biegacze wystartują  punktualnie o godzinie 12:00. Do pokonania będą mieli 5 kilometrowy  dystans. Start i metę zaplanowano na terenie kampusu WSPiA. Później trasa przebiegać będzie przez ul. Pigonia, al. Rejtana, ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd biegacze wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA.  Na koniec będą nagrody - każdy otrzyma koszulkę biegową, medal oraz dyplom, będzie też  Piknik Rodzinny. 


W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tys. zł.  Pieniądze zostały wykorzystane na  zakup  sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Formularz zgłoszeniowy  jest na stronie internetowej uczelni i  fanpage’u biegu na Facebooku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj