Bieszczadzka dziennikarka doceniona przez leśników
Fot. Jolanta Danak

Prestiżową nagrodę dyrektora Lasów Państwowych im. Adama Loreta odebrała w tym roku bieszczadzka dziennikarka Lidia Tul-Chmielewska. Została doceniona za swoje publikacje w prasie lokalnej i w mediach społecznościowych poświęcone pracy leśników.

Po odebraniu dyplomu powiedziała nam, że mieszkając w Bieszczadach widzi majestat lasu i ma szacunek dla ludzi, którzy gospodarzą w nim i robią wszystko, by pokazać go również turystom. Przygotowują miejsca przyjazne turystom - wiaty, miejsca na ogniska i ścieżki edukacyjne, które bawiąc jednocześnie uczą.

Zdaniem laureatki powinno się informować jak najwięcej o gospodarce leśnej, bo opinie o tym, że leśnicy wycinają lasy jest krzywdząca. Jak podkreśliła leśnicy usuwają co jest zbędne, a w to miejsce sadzą nowy las, ale o tym się nie mówi.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj w Jedlni koło Radomia z udziałem ministra środowiska Jana Szyszki.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Mira Zalewska 30 Maj, 2017

    Duma mnie rozpiera, bo znam Lidię i wiem jak wiele serca, czasu i energii oddaje pracy, a jej publikacje to prawdziwe lekcje o bieszczadzkich lasach i nie tylko lasach. Lidia to niezwykle skromna osoba, kochana przez tych, którzy Ją znają za życzliwość jaka okazuje ludziom i przyrodzie. Warto poznac takich ludzi, warto poznac Bieszczady!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj