Na Podkarpaciu w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest dziewięć osób, są one w trakcie badań. W regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 212 osób; wszystkie są zdrowe - poinformowała w sobotę rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Rzeczniczka przypomniała, że od 24 stycznia podkarpacki inspektor sanitarny obejmuje na terenie woj. podkarpackiego "nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach, gdzie występuje koronawirus".

 "Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub wciąż są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym" – zaznaczyła.

Dodała, że od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium rzeszowskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 48 testy. Wszystkie są ujemne.

 Dotychczas w woj. podkarpackim nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej nowym koronawirusem. 

Z obawy przed koronawirusem, Rzeszów odwołuje imprezy kulturalne zaplanowane do   kwietnia. Ale mają się odbyć w innych terminach. 

Nie będzie   jutrzejszej premiery  spektaklu Rzeszowskiego Teatru Muzycznego Olimpia „Papa się żeni”.  Bilety nie tracą jednak ważności, nowa data zostanie opublikowana na stronie Estrady Rzeszowskiej .  Można też oddać bilet.

Pod koniec marca miał się odbyć  festiwal Źródła pamięci Szajna-Grotowski-Kantor , również będzie miał nowy termin.

Kolejną odwołaną imprezą w Rzeszowie jest 10. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który zaplanowany był na  3 i 4 kwietnia.   

W innych placówkach kultury w Rzeszowie m.in. w Filharmonii Podkarpackiej i Teatrze im. Wandy Siemaszkowej – imprezy odbywają się zgodnie z planem. Obie instytucje podlegają marszałkowi woj. podkarpackiego. 

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 07 Mar, 2020

    Jest zastanawiającym, że nie ma jednomyślności i jednakowego działania w sprawie odwołania bądź też odbywania się masowych imprez artystycznych, sportowych i innych na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Procedury i decyzje w tym zakresie powinny być przecież że w jednych obiektach może być potencjalne zagrożenie wirusem a w drugich takiego zagrożenie nie przewiduje się.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj