Samorządy odzyskają utracone 82 mln zł?
fot. archiwum

Komisja Samorządu Terytorialnego jednogłośnie przegłosowała ostateczną wersję pisma dot. sprawy i skutków restrukturyzacji PBS w Sanoku.

Podczas zebrania komisji swój projekt dezyderatu jako pierwszy zgłosił Wiesław Buż z SLD, po czym w nieco innej wersji pismo przedstawił Przewodniczący Komisji - Tomasz Ławniczak z PiS.

Ostatecznie Wiesław Buż, wycofał się ze swojego pomysłu, bo jak nam powiedział, cel sprawy był ten sam, a możliwość przegłosowania projektu większa u posła Ławniczaka.

Komisja w dezyderacie zwraca się do Mateusza Morawickiego by ten podjął działania, które pozwolą 34 samorządom odzyskać stracone 82 mln zł w efekcie restrukturyzacji oraz zabezpieczą inne samorządy przed analogicznymi sytuacjami.

Jak dodał Wiesław Buż pismo powinno trafić na ręce prezesa rady ministrów w ciągu 21 dni, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie rozpatrzone pozytywnie zaraz po zaakceptowaniu budżetu Państwa.

Ostateczną formę dezyderatu, jeszcze przed pojawieniem się jej na stronie sejmu, opublikowaliśmy poniżej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

 • 31 Maj, 2020
  Zbiórka krwi 3. PBOT
  Zbiórka krwi 3. PBOT
  Prawie 30 litrów krwi oddali podczas wczorajszej zbiórki Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. To w ramach operacji: "Odporna wiosna...
 • 31 Maj, 2020
  Nie będzie obniżki diet radnych w Ropczycach
  Nie będzie obniżki diet radnych w Ropczycach
  Ropczyccy radni odrzucili projekt redukcji swoich uposażeń. Wniosek o obniżkę diet zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący klubu Dariusz Skórski...
 • 30 Maj, 2020
  Zamieszanie w miejskiej komisji rewizyjnej w Stalowej Woli
  Zamieszanie w miejskiej komisji rewizyjnej w Stalowej Woli
  Czwórka stalowowolskich radnych opozycji zrezygnowała z pracy w miejskiej komisji rewizyjnej. Przewodnicząca komisji Renata Butryn ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego zapewnia,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj