Rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej  ogłosił konkurs plastyczny "Namaluj historię dziadków". Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych z regionu i dotyczy wydarzeń z historii Polski z lat 1939-89.   Celem konkursu jest zainteresowanie młodego pokolenia historią najnowszą - przez bezpośredni kontakt z jej świadkami. Dlatego ważny jest kontakt z osobami, które żyły w tamtych czasach.

Prace konkursowe mają być inspirowane ich opowieściami. Chodzi o to by ich autorzy poznawali historię nie tylko z podręczników ale też z relacji dorosłych, którzy uczestniczyli w danych wydarzeniach lub byli ich świadkami.

Najmłodsze dzieci powinny stworzyć pracę plastyczną. Starsze z klas od czwartej do szóstej do pracy plastycznej dołączają opis prezentowanego wydarzenia. A z klas 7 i 8 mają stworzyć komiks i napisać komentarz historyczny do opowiedzianej w nim historii.  Prace należy nadsyłać do 31 marca, rozstrzygniecie nastąpi 29 maja. 

Szczegóły konkursu i regulamin na stronie https://rzeszow.ipn.gov.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Dziecko we mgle 05 Mar, 2020

    Chętnie bym namalował dzieje mojej rodziny, ale jeden dziadek bronił w szeregach MO Cisnej, a drugi w szeregach KBW zwalczał UPA w Bieszczadach. Podobno nie byli patriotami, ponieważ bronili Polaków w Bieszczadach przed UPA, ale nie byli żołnierzami wyklętymi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj