Grunwaldzka szykuje się do remontu
Fot. Marcin Kalita

Po ulicach 3 Maja i Kościuszki, nadszedł czas na Grunwaldzką. To właśnie ona jako kolejna przejdzie gruntowny remont latem tego roku.

- Dokumentacja projektowa jest już gotowa, a przetarg ogłoszony. Mamy zamiar rozstrzygnąć go jeszcze w marcu – zaznacza Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Jak się dowiedzieliśmy nowy wygląd ulicy Grunwaldzkiej klimatem będzie przypominał główny rzeszowski deptak i Kościuszki. Zostanie ona wyłożona płytami granitowymi. Wzdłuż ulicy zaplanowano rozmieszczenie ławek do odpoczynku, nowe oświetlenie i dużą ilość zieleni.

Remont ulicy obejmie odcinek od Kościuszki do Sobieskiego. Zatem zakończy się tuż przed Urzędem Wojewódzkim.

Obecnie trwa ustalanie szczegółów z konserwatorem zabytków, który – jak w przypadku poprzednich remontów – zaleca przeprowadzenie badań archeologicznych Grunwaldzkiej.

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jesienią zmodernizowana ulica zostanie oddana do użytku rzeszowianom – podkreśla Maciej Chłodnicki.

Koszt remontu ulicy Grunwaldzkiej pochłonie około 5 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 09 Kwi, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +7
  Koronawirus na Podkarpaciu +7
   7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na Podkarpaciu.  Chodzi o 2 kobiety i mężczyznę z powiatu leżajskiego, dwóch mężczyzn z...
 • 09 Kwi, 2020
  Pierwsze zwolnienia grupowe w Rzeszowie
  Pierwsze zwolnienia grupowe w Rzeszowie
  Podkarpackie firmy zwalniają pracowników.  Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie przyjął dwa pierwsze zgłoszenia o planowanych zwolnieniach grupowych.  Jedna z branży hotelarskiej...
 • 09 Kwi, 2020
  Ograniczenia dla odwiedzających jarosławskie cmentarze
  Ograniczenia dla odwiedzających jarosławskie cmentarze
  Od dzisiaj do odwołania władze Jarosławia wprowadzają ograniczenia w odwiedzaniu dwóch cmentarzy komunalnych w tym mieście. Będzie na nich mogła...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj