Coraz więcej atrakcji dla zwiedzających łańcucki zamek
Fot. Archiwum

Łaźnie rzymskie stają się hitem tego sezonu turystycznego w Muzeum Zamku w Łańcucie. Odrestaurowane w zamkowych piwnicach przedwojenne SPA & wellness można zwiedzać od lutego. Znajduje się tam pijalnia wód mineralnych, gabinet fizykoterapii i sala kąpielowa z sauną turecką i rzymską. W pomieszczeniach zachowało się wiele oryginalnych urządzeń, które zostały odnowione, m.in. dwie wanny z egzotyczną jak na dzisiejsze czasy armaturą, oktagonalna wanna sucha która służyła do kąpieli elektrycznych.

Zachowane fragmenty wystroju wnętrz i polichromii, a przede wszystkim dokumentacja fotograficzna Józefa Piotrowskiego sprzed wojny pozwoliły na wierne zrekonstruowanie zamkowych łaźni. Korzystali z nich nie tylko właściciele i rezydenci zamku, ale licznie przybywający do Łańcuta goście. Obecnie są jedynie do zwiedzania, a nie zażywania kąpieli i innych przyjemności.

Remont kosztował ponad 7,4 mln zł. został sfinansowany głownie z funduszy Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 03 Mar, 2020

    Rzeczywiście coraz więcej atrakcji i zwiedzania w Łańcuckim Zamku. Widać aktywność Pana Dyrektora przy uwzględnieniu szerokich i poważnych remontów otoczenia Zamku. Szkoda tylko, że zlikwidowana została piękna i bogata oranżeria- bez sensu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj