Góry dla niepełnosprawnych
fot. jj

Z rządowego programu Dostępność plus mogą zostać sfinansowane przedsięwzięcia, które ułatwią turystykę górską osobom niepełnosprawnym. Mówiono o tym na spotkaniu w Lutowiskach. Pod hasłem "Fundusze Europejskie udostępniają Bieszczady" zorganizowały je: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Urząd Marszałkowski i Bieszczadzka Grupa GOPR.  Dziś drugi dzień konferencji

Minister Małgorzata Jarosińska - Jedynak wyliczała, że z działającego od 1,5 roku programu wydano już ponad 5 mld zł przede wszystkim na likwidację barier architektonicznych w szkołach i urzędach Pieniądze trafią też m.in. na przebudowę szlaków i schronisk - by niepełnosprawni mogli szerzej uczestniczyć w życiu społecznym. 3/4 z nich nigdzie nie wyjeżdża.

Uczestnicy spotkania podkreślali jednak, że inwestycje dla niepełnosprawnych w górach nie mogą być prowadzone wszędzie i za wszelką cenę. W Bieszczadzkim Parku Narodowym są m.in dostosowane do wózków ścieżki na torfowisku i przygotowywane obiekty edukacyjne. Na połoniny potencjalnie można by wyjeżdżać wózkami na widokową Przełęcz Bukowską.  Wymagałoby to jednak wielkich nakładów - głównie w przygotowanie drogi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj