W. Kosiniak Kamysz zainaugurował kampanię prezydencką w Jasionce
fot. A. Kutrzeba

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział aktywną i niezależną prezydenturę oraz zgłoszenie wielu inicjatyw ustawodawczych. Z udziałem około trzech tysięcy osób z całego kraju w podrzeszowskiej Jasionce odbyła się konwencja otwierająca kampanię kandydata Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz'15.

Lider ludowców zaproponował m. in. program pod nazwą "Własny kąt", który pozwoli na dopłatę w wysokości 50 tysięcy złotych do kredytu mieszkaniowego. Zaznaczył, że ta kwota zachęci młodych Polaków do pozostania w swoich miejscowościach.

Kosiniak-Kamysz opowiedział się również za emeryturą bez podatku, zwiększeniem do 6,8 procent PKB nakładów na służbę zdrowia, za podniesieniem kwoty wolnej od podatku oraz rozwiązaniami zwiększającymi udział energii odnawialnej w polskim systemie energetycznym.

Odnosząc się do kwestii światopoglądowych - kandydat ludowców przypomniał o konstytucyjnej świeckości państwa i konieczności - jak się wyraził - wyprowadzenia polityki z kościołów Stwierdził, że "w sprawach wiary będzie słuchał każdego wikarego, a w sprawach polityki nie będzie słuchał żadnego biskupa".

Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował poza tym, że będzie prezydentem niezależnym, a w jego kancelarii znajdą się ministrowie reprezentujący wszystkie ugrupowania parlamentarne. Zapowiedział też utworzenie Rady Dialogu Obywatelskiego. Polityk startuje pod hasłem "Nadzieja dla Polski".

W konwencji uczestniczyła jego żona Paulina, która w swoim wystąpieniu zaproponowała m.in. utworzenie specjalnego funduszu wsparcia kosztownych operacji ratujących życie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Maj, 2020
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  O 16.00 w Kościele Farnym w Rzeszowie odbędzie się Msza Święta w intencji podkarpackich samorządów w 30. rocznice ich funkcjonowania....
 • 27 Maj, 2020
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze częściowo wracają do zajęć stacjonarnych. Dyrektorki ośrodków w podrzeszowskiej Mrowli i Rudniku nad Sanem przyznają, że decyzja...
 • 27 Maj, 2020
  Leśnicy sadzą cisy
  Leśnicy sadzą cisy
  70 tysięcy cisów rośnie w lasach Podkarpacia. Leśnicy podkreślają, że w ostatnich latach udała się restytucja tego gatunku drzewa, trudno...

1 komentarz

 • Observator 01 Mar, 2020

  Niestety ten kandydat nie tak dawno będący w koalicji z PO jako minister wprowadził dla mężczyzn i kobiet wydłużone wieki emerytalne, czyli tyranie dozgonne. Ponadto dzieląc i rządząc wówczas miał okazję i wpływ na politykę mieszkaniową, służbę zdrowia i leczenie, gospodarkę energetyczną, podatki i in. Nich pochwali się co zrobił w tym zakresie dla Polaków, tym bardziej jako lekarz? Aluzje w kierunku Kościoła są tu nie na miejscu, ale wynikają zapewne z jego ukrytych skłonności i przekonań. Można było widzieć w przekazach jak popierał niedawno lewicowe dewiacje Polaków.. Jest to nic innego mieszanie Polakom w głowach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj