Państwo Czechowscy Honorowymi Obywatelami Miasta Sędziszowa Małopolskiego
fot. M. Idzik

Państwu Izydorze i Tadeuszowi Czechowskim przyznano dzisiaj pośmiertnie tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Sędziszowa Małopolskiego” w uznaniu ich zasług dla kraju i ziemi sędziszowskiej w dziedzinie wiedzy, kultury, sztuki i polityki. Oboje byli nauczycielami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Młp. Wyróżnienie odebrały ich córki, podczas uroczystej sesji rady miejskiej z okazji 537 rocznicy nadania praw miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego.

W trakcie uroczystości wręczono też trzy wyróżnienia "Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej". Przyznano je śp. ks. Władysławowi Świdrowi z Czarnej Sędziszowskiej oraz dwóm firmom GUMAT i SANTEX z Sędziszowa Młp. Od 5 lat w ten sposób docenia się mieszkańców oraz instytucje, które w sposób szczególny zapisały się w historii miasta lub ciągle przyczyniają się do jego rozwoju.

Uroczystość uświetnił duet skrzypcowy- "Queens of Violin", a młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego przygotowała wystawę poświęconą Państwu Czechowskim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj