Kurator do dyrektorów szkół: Nie popadajmy w panikę
fot. Iwona Piętak

Podkarpacki kurator oświaty zwołał na dzisiaj pilną naradę z dyrektorami szkół z regionu w sprawie reagowania na zagrożenie koronawirusem.

Wicekurator Stanisław Fundakowski mówił, że trzeba przede wszystkim zachować spokój i nie wpadać w panikę. W razie jakichkolwiek wątpliwości, dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją Sanepidu w swojej okolicy, a w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość zawieszenia zajęć.

Dyrektorzy szkół z Podkarpacia wysłuchali też zaleceń dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na temat edukacji uczniów. Adam Sidor apelował o zwrócenie szczególnej na zachowanie higieny, w tym wyposażenie toalet szkolnych w środki czystości. Podkreślił także, że w Polsce nie odnotowano dotychczas przypadku zarażenia koronawirusem.

Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego został opublikowany algorytm postępowania w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia zarażenia koronawirusem. Z kolei kuratoria oświaty na bieżąco publikują informacje związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj