Boisko i tor żużlowy Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie czeka poważna modernizacja. W maju miasto zamierza ogłosić przetarg na wykonanie robót remontowych. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej.

W ramach modernizacji zaplanowano instalację systemu ogrzewania płyty głównej i jej otoczenia wraz z drenażem, wymianę murawy na płycie głównej oraz instalację oświetlenia płyty głównej i toru żużlowego. Ponadto odwodnienie liniowe toru żużlowego wraz z wymianą krawężnika oraz wykonanie dodatkowego punktu kasowego od strony Al. Powstańców Warszawy.

- Prace chcielibyśmy zacząć zaraz po Europejskim Stadionie Kultury, który odbędzie się pod koniec czerwca. Sądzę, że potrwają one przez okres wakacyjny, czyli przerwę między rozgrywkami ligowymi – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

W tej chwili trudno jest ocenić koszt planowanego remontu. Wszystko zależy od rozstrzygnięcia przetargu. Ale jak ocenia rzecznik magistratu z pewnością pochłoną one kilka milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj