Rzeszowscy radni poszerzyli strefę płatnego parkowania i podnieśli opłaty
Fot. Archiwum

Rzeszowscy radni zdecydowali o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania i podwyższeniu opłat. Od października strefa ma objąć dodatkowo ulice: Siemieńskiego, Maczka i Generała Grota-Roweckiego, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Wincentego Pola oraz część osiedla 1000-lecia. O takie rozwiązanie zabiegali mieszkańcy, którzy skarżyli się, że nie mają gdzie postawić swoich samochodów. To nie jedyna zmiana. Od maja wzrosną opłaty za parkowanie z 2 złotych do 2 zł 50 gr za godzinę.

Ponadto złożenie wniosku o zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zapowiedzieli rzeszowscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Chcą, by samorząd zajął się sprawą zagospodarowania terenów nad Wisłokiem. Projekt uchwały pojawił się na dzisiejszej sesji, ale głosami większości nie wprowadzono go do porządku obrad. Sesja dotycząca zagospodarowania przestrzennego miasta planowana jest na marzec lub kwieceń - poinformował przewodniczący miejskiej komisji gospodarki przestrzennej Tomasz Kamiński.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 25 Lut, 2020

    Już niedługo radni przeważającej opcji rządzącej Rzeszowem strefę parkowania pewnie poszerzą do Przybyszówki, Zwięczycy i Krasnego, ceny wyrównają do tych przy lotnisku w Jasionce. Pan radny Kamiński i jego koledzy zapewne są zwolnieni od opłat parkingowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj