Jacek Rodzinka o Pracowniczych Planach Kapitałowych
fot. mm

Tylko co szesnasta osoba objęta powszechnym systemem emerytalnym oszczędza na prywatnym koncie w ramach tzw. III filara. Zaliczają się do niego Indywidualne Konta Emerytalne, Pracownicze Programy Emerytalne oraz  Indywidualne Konta Zabezpieczenia emerytalnego.                             

Pracownicze plany kapitałowe to nowa forma oszczędzania długoterminowego w ramach tzw. III filara.

Jest to odpowiedź na niskie emerytury w przyszłości, do czego przyczynia się dodatkowo obniżenie wieku emerytalnego - wyjaśniał w naszym programie dr Jacek Rodzinka dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.   

Jak powiedział z nasz gość, aby w przyszłości mieć godną emeryturę powinniśmy oszczędzać i inwestować już dziś korzystając. Może to być inwestycja w dowolne lokaty, kupno mieszkania czy budowa domu, które będą naszym zabezpieczeniem na przyszłość.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Wera 28 Mar, 2020

    PPK co by dużo nie mówić skłoniło mojego szefa do dania swoim ludzie coś wiecej niz tylko pensja. Mimo że program wyszedł odgórnie to jednak on sie do tego dokłada i co dziwne jak na niego, zdecydował się dać ludziom również wpłaty dodatkowe oprócz podstawowych. Jakby nie patrzeć to zawsze jakaś forma dodatkowego wynagrodzenia, bo inwestuje w życie pracownika po emeryturze, więc w jego przyszłość

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj