Sejmik o roku kard. Wyszyńskiego, szpitalach i kolei
Fot. Archiwum

Rok 2020 będzie na Podkarpaciu rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tak zdecydował sejmik wojewódzki.

Na początku czerwca ma się odbyć beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia. Był on  internowany w Komańczy. Przebywał tam  od 29 października 1955 r. do 28 października 1956 r. w klasztorze sióstr nazaretanek. Dlatego też mają być tam zorganizowane uroczystości regionalne 22 czerwca. 

 Radni zdecydowali  także o  udzieleniu poręczenia majątkowego dla Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. To jedyna placówka w regionie gdzie nie została przeprowadzona restrukturyzacja zadłużenia. Poręczenie dotyczy hipoteki pewnej części budynków. Dzięki temu będzie możliwe otrzymanie kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Zostaną też powołane  komisje konkursowe które wyłonią dyrektorów czterech placówek prowadzonych przez zarząd województwa. To dwa wojewódzkie kliniczne szpitale w Rzeszowie, Szpital Wojewódzki w Przemyślu oraz Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu.

    Radni wojewódzcy zdecydowali również o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na realizację połączeń kolejowych z Jasła do Krakowa. Obsługują je małopolskie koleje. Do tej pory było to 70 tysięcy złotych teraz zostanie zwiększone o 50 tysięcy. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj