Konsultacje społeczne dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego
Fot. Archiwum

Do 10 marca potrwają konsultacje społeczne związane z realizacją projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. To planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Efektem ma być skrócenie czasów przejazdu i likwidacja wykluczenia transportowego.

W województwie podkarpackim w ramach programu CPK ma powstać 155 kilometrów dwóch nowych linii kolejowych. Pierwsza z nich, linia nr 58 Łętownia - Rzeszów zapewni najszybsze połączenie Podkarpacia z Warszawą i CPK. Natomiast linia nr 122 Rzeszów - Sanok znacząco polepszy skomunikowanie Bieszczadów z całą Polską.

Do konsultacji społecznych przedłożono pierwszy etap prac planistycznych, mających na celu wyznaczenie korytarzy, w których będą usytuowane nowe inwestycje kolejowe i drogowe związane z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dokument będzie stanowił podstawę dla dalszych prac studialno-projektowych. Swoje uwagi można zgłaszać do 10 marca. Szczegóły na stronie internetowej: konsultacje.cpk.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj