Lucjan Trela upamiętniony muralem
fot. D.Kapała

Znany polski bokser Lucjan Trela został upamiętniony portretem ściennym w Stalowej Woli. Mural pojawił się z okazji pierwszej rocznicy śmierci pięściarza na budynku na ulicy Okulickiego 34, obok siedziby Spółdzielczego Domu Kultury.

Autorami muralu są Tomasz Zubrzycki i Paweł Żak z grupy "Osiedlowe Freski". Pieniądze na ten cel zebrali na jednym z portali społecznościowych. Mają już plany na kolejne projekty. Chcą upamiętnić związanych ze Stalową Wolą dyrygenta chóru Stanisława Steczkowskiego i szybownika, modelarza Stanisława Kluka.

Lucjan Trela pochodził z Turbi koło Stalowej Woli. Był pięciokrotnym mistrzem Polski w boksie w wadze ciężkiej, brał udział m.in. w Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku. Po zakończeniu kariery został trenerem pięściarzy w Stalowej Woli. Zmarł przed rokiem w wieku 76 lat. Niedawno w mieście zorganizowano memoriał bokserski Jego imienia.

W Stalowej Woli można podziwiać też inne ścienne portrety: premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego, twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego przy ul. Chopina 34 oraz rotmistrza Witolda Pileckiego przy ul. Żwirki i Wigury 1.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj