Kryształowe Lotosy rozdane. Będzie więcej przejść granicznych?
fot. I.Piętak

Tegorocznymi Kryształowymi Lotosami, nagrodami za zasługi w podnoszeniu poziomu usług turystycznych w krajach regionu Karpat, zostały uhonorowane: Zamek Królewski w Sanoku, hotel-restauracja Jaś Wędrowniczek w Rymanowie i Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Statuetki zostały wręczone podczas drugiego Wschodnioeuropejskiego Forum Gościnności i Balneologii w Truskawcu na Ukrainie.

Kryształowego Lotosa w kategorii Człowiek Roku otrzymał burmistrz ukraińskiego kurortu w Karpatach Wołodymyr Bega, a w kategorii Duma Karpat - Hunguest Hotel Sosto z węgierskiego miasta Nyiregyhaza.

W trakcie Forum w Truskawcu samorządowcy, politycy i gestorzy bazy turystycznej z Ukrainy, Polski, Słowacji oraz Węgier rozmawiali m.in. o ekologii w Karpatach i infrastrukturze drogowej. Padły również deklaracje o zwiększeniu w najbliższych latach liczby przejść granicznych polsko-ukraińskich.

Poseł Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Łopuszanskyj zapewniał, że zostaną zbudowane przejścia w Niżankowicach, w Łopuszance, a na istniejącym terminalu granicznym Smolnica-Krościenko zostanie przywrócone przejście kolejowe.

Jednym z efektów truskawieckiego Forum jest list intencyjny dotyczący zasad współpracy między miastami pogranicza regionu karpackiego, podpisany przez ich przedstawicieli.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj