Odkrywali Chiny - spotkanie z podróżnikiem Januszem Fedirko
fot. Sz. Tarnanda

W Chinach był kilkanaście razy - a każda wizyta pozwoliła odkryć fascynujące informacje o państwie środka. W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Januszem Fedirko. Przybliżył on mało znane fakty dotyczące historii i współczesności Chin. M.in. to, że Chińczycy organizują miasto, z miast już istniejących, tak zwaną Deltę Rzeki Perłowej. Docelowo będzie je zamieszkiwać 115 milionów ludzi, a takie miasta jak Hongkong, Kanton, Makao czy Shenzhen będą dzielnicami - wyjaśnia Janusz Fedirko.

Podróżnik odniósł się też do wielu stereotypów dotyczących Chin. Słynne tanie chińskie produkty, takie jak ciuchy czy zabawki są takie, bo takie zamawia na przykład europejski świat biznesu.

- Chińczycy są w stanie stworzyć wszystko. Jeśli ktoś zamawia koszulki i wymaga, by kosztowały 70 groszy, to oni takie stworzą. Ale mało kto wie, że jest mnóstwo produktów, których zabrania się z Chin eksportować, bo są tak dobre. Dotyczy to na przykład znakomitych kosmetyków - wyjaśnia Janusz Fedirko.

Spotkania z podróżnikami na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Kolejne odbędzie się 4 marca.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Observator 22 Lut, 2020

    Oczywiście to była audycja dziś rano w SOBOTĘ- 22.02.

  • Observator 22 Lut, 2020

    Też słuchałem jak zwykle PR Rzeszów dziś rano w niedzielę. Potwierdzam, bardzo ciekawa rozmowa z podróżnikiem Panem dr Januszem Fedirko. Podziwiam tak bardzo szeroką wiedzę o Chinach i jej super przekazanie słuchaczom radia. Dzięki, że można jej odsłuchać na stronie PR Rzeszów.

  • wojciech niedzielski 22 Lut, 2020

    Siemanko, Moi Drodzy, jako fan radia Rzeszów słuchałem (przy przygotowywaniu porannego śniadania) porannej audycji po 9 rano na temat Chin. Fascynujące informacje były przekazywane w rozmowie redaktora z jakimś podróżnikiem dr ...? Nie stety nie pamiętam nazwiska. Udało mi się posłuchać tylko część wywiadu. Dlatego moje pytanie: JAKA JEST MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO ODSŁUCHANIA TEJ AUDYCJI w całości ? Może gdzieś w Internecie? Nadmieniam, że chciałbym mieć możliwość udostepnienia tego nagranego wywiadu moim dzieciom. Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Niedzielski Krosno

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj