Małgorzata Jarosińska-Jedynak o Karpackiej Radzie Wykonawczej
fot. Materiały prasowe

W Krasiczynie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Karpackiej Rady Wykonawczej. Jej celem jest zmobilizowanie Komisji Europejskiej do rozpoczęcia prac nad strategią rozwoju regionu Karpat.

]Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała, że Karpacka Rada jest ważną platformą polityczną. Będzie wzmacniać współpracę w obszarze makroregionalnym  i przede wszystkim wspierać wspólnie wyzwania. Karpacka Rada Wykonawcza chce spowodować, aby region karpacki był lokomotywą gospodarczą Europy - dodała minister. W skład Rady wchodzą przedstawiciele rządów Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Serbii, Rumunii i Mołdawii oraz eksperci.

Z kolei w Przemyślu odbywa się I Międzynarodowe Forum Współpracy Młodych Obszaru Karpat i Inicjatywy "Trójmorza". Konferencja "Europa Karpat", potrwa do niedzieli. Jest to   spotkanie parlamentarzystów, ministrów, ekspertów, samorządowców i naukowców, którzy rozmawiają  o strategii rozwoju Karpat i rozwoju infrastruktury regionu, a także współpracy parlamentarnej na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj