Płatne parkingi w Tarnobrzegu?
Fot. Wanda Piasek

Obniżenia opłat oraz zasięgu strefy płatnych parkingów dotyczyły głównie uwagi mieszkańców Tarnobrzega w ramach konsultacji społecznych. Zgłaszane propozycje uwzględniono przy skorygowaniu stawek z 3 zł do 2,5 zł za pierwszą godzinę parkowania, z 3,60 do 3 zł za drugą oraz z 4,20 do 3,60 zł. za trzecią i 3 zł za każdą następną godzinę. Nie uwzględniono natomiast darmowych pierwszych 30 minut pozostawienia samochodu w płatnej strefie.

Uwagi mieszkańców miały też wpływ na zawężenie strefy do 11 ulic. Obejmuje ona ścisłe centrum miasta przy Placu Bartosza Głowackiego i Placu Grota Roweckiego oraz w całości lub częściowo ulice, przy których skupionych jest szereg instytucji. Na przykład nieco oddalona od centrum ulica 1 Maja ze Starostwem Powiatowym i delegaturą Urzędu Wojewódzkiego, policją, Sanepidem, Urzędem Pracy oraz przychodnią specjalistyczną. Wprowadzenie strefy płatnych parkingów ma wymusić rotację pojazdów i swobodny dostęp m.in. do tych obiektów.

Opracowany projekt uchwały ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta Tarnobrzega, która odbędzie się 26 lutego. Jeśli radni zaakceptują projekt, strefa płatnych parkingów zostanie wprowadzona w połowie tego roku.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj