Mimo problemów finansowych, nie rezygnują z inwestycji
Fot. Archiwum

Powiat leżajski nie zrezygnuje z inwestycji drogowych - zapewniają władze starostwa. Samorząd stracił ponad 10 milionów 700 tysięcy złotych w wyniku przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

Powiat leżajski ulokował w PBS m.in. dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych, środki własne na budowę dróg, a także pieniądze powierzone przez pensjonariuszy domów pomocy społecznej.

Jak przyznaje starosta Marek Śliż szanse na ich odzyskanie są niewielkie. Powiat liczy jednak na zwiększenie dotacji rządowej na drogi. Starosta zapewnia, że samorząd nie zrezygnuje z tegorocznych inwestycji drogowych, bo naciski społeczne są ogromne i mieszkańcy domagają się remontów dróg. W 70 procentach skończona jest już droga Kuryłówka - Ożanna, na dwie kolejne podpisano umowy.

Mimo utraty ponad 10 milionów zł powiat leżajski na razie nie planuje zmian w tegorocznym budżecie. W ostateczności na dokończenie inwestycji drogowych może być zaciągnięty kredyt. Wstrzymano jednak ogłoszenie przetargu na rozbudowę Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj