Jest plan naprawczy dla mieleckiego szpitala
fot. Archiwum

Mielecki szpital ma plan naprawczy.

Dokument przyjęli radni powiatowi po długiej i momentami emocjonalnej dyskusji. Na 45 stronach opisano i zdiagnozowano problemy z jakimi boryka się mielecka lecznica.

Opozycyjni w radzie powiatu radni Prawa i Sprawiedliwości wytykali, że plan jest zbyt ogólnikowy. - Ten plan to żart i kpina - komentował Zbigniew Tymuła.

Były starosta mielecki utyskiwał, że nie ma w nim opisu działań, jakie podejmie dyrekcja. Dyrektor Józef Więcław tłumaczył, że mała liczba konkretów wynika z dużej liczby niewiadomych. - Nie znamy budżetu i kosztów - przekonywał szef mieleckiej lecznicy.

Starosta mielecki Stanisław Lonczak zapowiedział, że będzie rozliczał menadżerów zarządzających szpitalem przede wszystkim ze zobowiązania, jakim jest zredukowanie dziury w budżecie lecznicy. Plan zakłada, że wskutek optymalizacji kosztów strata finansowa szpitala zmniejszy się z około 14 mln złotych za 2019 rok do poziomu około 8 mln 800 tys. za rok bieżący.

Za przyjęciem planu naprawczego głosowało 14 radnych, 10 było przeciw. 

W sesji  uczestniczyła też posłanka Krystyna Skowrońska, dotarła mimo wypadku, do którego doszło około południa w Podleszanach. Z samochodem posłanki zderzył się jadący z naprzeciwka kierowca audi. Na szczęście obrażenia nie były zbyt poważne. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 09 Kwi, 2020
  Targowisko w Dębicy wznowiło działalność
  Targowisko w Dębicy wznowiło działalność
  Dębickie targowisko „Mój Rynek” wznowiło działalność, będzie czynne do soboty.  Wcześniej obszar został zdezynfekowany, a sprzedawcy zostali zobowiązani do ścisłego...
 • 09 Kwi, 2020
  Laptopy dla uczniów w gminie Ropczyce
  Laptopy dla uczniów w gminie Ropczyce
  41 laptopów kupiła gmina Ropczyce dla uczniów, którzy nie mają sprzętu do nauki on-line. Komputery trafiły już do szkół, po...
 • 09 Kwi, 2020
  Pierwsze zwolnienia grupowe w Rzeszowie
  Pierwsze zwolnienia grupowe w Rzeszowie
  Podkarpackie firmy zwalniają pracowników.  Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie przyjął dwa pierwsze zgłoszenia o planowanych zwolnieniach grupowych.  Jedna z branży hotelarskiej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj