Parking dla przewożących odpady niebezpieczne w Rzeszowie. Będzie wniosek o uchylenie uchwały
Fot. Monika Domino

 Wraca sprawa lokalizacji parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne zatrzymane podczas kontroli. Zgodnie z decyzją sejmiku wojewódzkiego która została podjęta pod koniec stycznia, miałby on powstać  w Rzeszowie przy ulicy Ciepłowniczej na terenie bazy MPGK. Nie zgadzają się na to władze miasta i apelują do wojewody podkarpackiego o uchylenie uchwały sejmiku.

Swoje stanowiska dołączyły miejskie spółki MPGK i MPWiK. Zgodnie podkreślają w nich, że lokalizacja parkingu na ulicy Ciepłowniczej nie sjest dobrym rozwiązaniem. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jedyna w mieście komunalna oczyszczalnia ścieków, zbiornik do magazynowania biogazu i inne instalacje które w przypadku rozszczelnienia zaparkowanego samochodu mogły by poważnie ucierpieć.

Andrzej Kulig dyrektor departamentu ochrony środowiska Urzędu Marszałkowskiego podkreśla, że przy wyznaczaniu przez sejmik parkingu decyzje zostały podjęte zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Władze Rzeszowa zapowiadają, że w razie negatywnej odpowiedzi wojewody skierują skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj