Mniej plastiku w łańcuckich szkołach
fot. M. Iwanicka

Gmina Łańcut zmniejsza ilość produkowanych odpadów plastikowych. Powodem jest chociażby wzrost cen za wywóz odpadów. Gmina za 120 litrowy worek płaci 11 złotych, a płaciła złotówkę. By ograniczyć koszty zmniejsza ilość produkowanych śmieci. Zaczęła od palstiku.

W szkołach podstawowych pojawiły się dystrybutory na wodę, by dzieci nie kupowały wody w butelkach. Jest ona pobierana z wodociągu i filtrowana. Uczniom m.in Szkoły Podstawowej w Kraczkowej ten pomysł od razu się spodobał. Przynoszą teraz ze sobą butelki wielokrotnego użytku i piją więcej wody. Szkoły potwierdzają, że ilość odpadów plastikowych znacznie się zmniejszyła. Dystrybutor na wodę pojawił się także w budynku gminy. 

W planach jest także wyposażenie szkół w suszarki do rąk. Mają one zastąpić papierowe ręcznik i wyeliminować ten odpad. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 24 Lut, 2020

    Ponadto suszarką trudno wysuszyć twarzy, chyba, że podstawi się twarz pod strumień dmuchanego gorącego powietrza, ale to wykluczone Co by nie powiedzieć, to suszarki zużywają energię elektryczną, a to są koszty i wpływ- pośredni na zanieczyszczenie środowiska przy wytwarzaniu tej energii.

  • sfsfdsf 24 Lut, 2020

    Suszarki są złym pomysłem, bo rozsiewają zarazki! Ble! I właśnie się je wycofuje z instytucji i lokali. (Tak mówili w TVN;)). Ekologia spoko, ale lepiej pomyśleć zarazem za obniżeniem stawek za odbiór śmieci w gminie, bo to kuriozum, co sobie liczą. Można by też jakoś sprawiedliwiej to rozliczać, bo nie wszyscy produkują tyle samo odpadów, a płacić trzeba równo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj