Trwa usuwanie skutków wichury na Podkarpaciu. Na terenie działania PGE Dystrybucja w Rzeszowie rano bez prądu było około 5 tysięcy odbiorców. Najwięcej awarii było w rejonach energetycznych Sanok i Krosno. W sanockim  pozbawionych było 1200 odbiorców, a krośnieńskim 2 500. Jak poinformował rzecznik PGE Dystrybucja Łukasz Boczar większość awarii została usunięta i jeżeli pogoda nie pogorszy się po południu dostawy energii zostaną przywrócone.

W związku z silnie wiejącym od wczoraj wiatrem  podkarpaccy strażacy interweniowali 50 razy, najczęściej usuwali połamane drzewa i konary. W 10 przypadkach  pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Choć wiatr nieco osłabł nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące południa Podkarpacia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  wydał je dla powiatów- bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego, jasielskiego i miasta Krosna.

AKTUALIZACJA godzina 16:30

Energetycy usunęli wszystkie awarie spowodowane przez wichurę na Podkarpaciu. Rano bez prądu było około 5 tys. odbiorców najwięcej w powiatach krośnieńskim i sanockim. Tam wiatr wiał najsilniej. 

Również w powiecie krośnieńskim było najwięcej interwencji strażaków. W sumie straż pożarna do usuwania skutków wichury wyjeżdżała blisko sto razy. W 26 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Pozostałe wyjazdy dotyczyły usuwania połamanych drzew i konarów. 

Teraz wiatr wieje już słabiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj