K. Gołojuch i W. Buż o rozpoczętej kampanii prezydenckiej
fot. mm

Ruszyła kampania przed wyborami prezydenckimi. Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezydent Andrzej Duda otrzymał poparcie partii na reelekcję. Jak powiedział na naszej antenie poseł PIS Kazimierz Gołojuch obecny prezydent "jest kandydatem marzeń - jest blisko Polaków, jest aktywnym prezydentem, jeździ po Polsce, spotyka się z ludźmi, wsłuchuje w ich problemy i również na arenie międzynarodowej odnosi sukcesy".

Z kolei poseł Wiesław Buż z Sojuszu Lewicy Demokratycznej nazwał konwencję PIS - "PR-owską wydmuszką. Jego zdaniem nowy prezydent musi naprawić politykę zagraniczną państwa. Nie możemy wiązać przyszłości tylko z Ameryką, tak jak jest to obecnie, musimy współpracować najlepiej jak to potrafimy ze wszystkimi sąsiadami, szanować się wzajemnie w europejskiej rodzinie" - dodał polityk lewicy.

Wiesław Buż skrytykował obecny budżet państwa, jak powiedział wszystkie poprawki wniesione przez lewicę w tym dotyczące Podkarpacia zostały odrzucone. Z kolei poseł PIS Kazimierz Gołojuch nazwał historycznym uchwalony w ubiegłym tygodniu budżet. Dodał, że nie trzeba pożyczać pieniędzy, by plan finansowy był zrównoważony.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj