Manewry forteczne "Inforteca" w Duńkowiczkach
Plakat

Na terenie fortów w Duńkowiczkach koło Przemyśla trwają manewry forteczne "Inforteca". To impreza mająca zainteresować turystów umocnieniami wchodzącymi w skład dawnej Twierdzy Przemyśl. Fort Duńkowiczki jest obok fortu VIII Łętownia oraz I Salis Soglio niejako "reprezentacyjnym" fortem Twierdzy Przemyśl. Jest częściowo udostępniony do zwiedzania.

Fortyfikacje zostały wybudowane przez Austriaków w II połowie XIX wieku. Najcięższe walki o Fort Duńkiwiczki toczyły się już na początki I wojny Światowej w październiku 1914 roku i mimo ciężkiego ostrzału artyleryjskiego jego konstrukcja nie ucierpiała, nie został też wysadzony przez wojska austro-węgierskie, które go opuszczały. Wieczorem odbędzie się rekonstrukcja tamtych wydarzeń z pokazem pirotechniczym wysadzania fortu.

Wcześniej odbywają się występy artystyczne m.in. o godz. 18:00 kabaretu Ławeczka z serialu "Ranczo" oraz gwiazdy wieczoru - zespołu Port Przemyśl. Są atrakcje dla dzieci, paintball i możliwość zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj